مجله رزتسا / مراقبت پوست / تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟

تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟

woman use tober on her face with green trees background
4 سال پیش
زمان مطالعه : 5 دقیقه
0
ذخیره مطلب
پربازدید ترین مطالب
یک خانم با یک ذره بین بر روی پوست صورت که نشان می دهد پوست خانم خشک است.
مراقبت پوست
چطور نوع پوست خودمان را تشخیص دهیم؟
محصولات مرتبط در رزتسا
4 سال پیش
زمان مطالعه : 5 دقیقه
0
تحریریه رزتسا
ذخیره مطلب

تونر و میسلار واتر ، هر دو بخشی از روتین روزانه صورت هستند. برای داشتن پوستی زیبا و شاداب باید هر روز با انجام روتین پوستی از آن مراقبت کنید. روتین پوست صورت یعنی پاکسازی و مرطوب سازی پوست صورت به طور مداوم. روتین پوست صورت در هر سنی و با هر نوع پوستی اجباری است.

اما تفاوت بیت تونر و میسلار واتر که در روتین پوستی از آن ها استفاده می کنیم در چیست؟


به طور خلاصه میسلار واتر قدرت پاک کنندگی بالاتری نسبت به تونر ها دارد و همچنین برای پاک کردن آرایش صورت مناسب تر هستند. اما تونر می تواند منافذ پوست شما را کوچک کند و سطح پوست شما را برای محصولات آرایشی یا محصولات مراقبت پوستی ، که می خواهید استفاده کنید آماده کند. بهتر است بعد از پاک کردن آرایش توسط میسلار واتر ها از تونر استفاده کنید.


micellar water with cotton makeup remover


میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یا (آب میسلار) یک محصول پاک کننده چند منظوره است که از آب تصویه شده و مولکول های میسل ساخته شده است. این محصول شامل مولوکول های میسل مخلوط شده با آب سبک است. میسل ذرات کوچک تشکیل شده از روغن پاک کننده است.

این محصول به این خاطر محبوبیت دارد که بدون نیاز به استفاده از آب ، میتوان آرایش را پاک و پوست را تمیز کرد. این کار به روش سنتی در میان زنان فرانسوی محبوب بود ، آن ها این کار را در دهه ی 1900 میلادی پیش از دسترسی به آب لوله کشی انجام می دادند.


چرا باید از میسلار واتر استفاده کرد؟

شستشوی پوست یکی از مهمترین موارد مراقبت از پوست است که نقش مهمی در سلامت پوست دارد. اگر پوست به خوبی تمیز نشود ، بسیاری از مشکلات پوستی رخ نمی دهند و بسیاری از مشکلات پوستی بهبود می یابد. پس انتخاب یک شوینده خوب برای صورت بسیار مهم است.

میتوانید چربی و آلودگی را از روی پوست خود پاک کنید ، آن هم بدون خشک شدن بیش از حد پوست. میسلار واتر همه نوع آرایشی (حتی مواد آرایش ضد آب) را از روی پوست شما پاک می کند. میسلار واتر حتی به عنوان فیس واش هم استفاده می شود.


چه زمانی باید از میسلار واتر استفاده کنیم؟

هر زمانی که می خواهید آرایش و یا آلودگی را از روی سطح پوست خود پاک کنید که صرفا با آب پاک نمی شود میسلار واتر میتواند بهترین گزینه باشد. همچنین می توانید ابتدا یا در طول روز از میسلار واتر به عنوان روتین پاک کردن مضاعف پوست استفاده کنید.

حتما میسلار واتر را همراه با پد های پاک کننده آرایش پنبه ای استفاده کنید تا اثر بخشی و جذب آلودگی بیشتری داشته باشد و آرایش شما روی پوست پخش نشود. میسلار واتر های کامان و میسلار واتر های دافی از بهترین میسلار واتر های ایرانی هستند.


woman that wash face with water

بهتر است بعد از استفاده از میسلار واتر ها ، صورت خود را آبکشی کنید ، زیرا مولکول های روغنی موجود در میسلار واتر ممکن است با آرایشی که پاک کردید حل شود و بر روی صورت بماند و در صورت پاک نشدن ممکن است پوست شما چرب یا کدر شود یا باعث ایجاد جوش شود.


تونر چیست؟

تونر بعد از پاک کردن آرایش و پاک کردن صورت با فیس واش استفاده می شود. تونر شامل مواد دوستدار پوست مثل : گیلیسیرین ، اسید ها و آنتی اکسیدان های فرموله شده در آن است. تونر حاوی اکسیژن و هیدروژن بسیار بیشتری نسبت به آب است. این ماده بر روی تنظیم PH سطح پوست ، کوچک شدن منافذ پوست ، از بین بردن سلول های مرده پوست و آبرسانی و هیدراته کردن پوست موثر است. همچنین به علت نفوذ در منافذ پوست قسمت ها و منافذی از پوست را پاک می کند که دستمال های مرطوب و پاک کننده ها نمی توانند پاک کنند. در نهایت چربی اضافه را از روی پوست شما پاک می کنند و پوست شما را نرم و سفت می کنند.


چرا باید از تونر استفاده کنیم؟

تونر می تواند منافذ پوست شما را کوچک کند و سطح پوست شما را برای محصول آرایشی یا مراقبت پوستی که می خواهید استفاده کنید آماده کند. بهتر است قبل از آرایش برای ثابت ماندن آرایش از تونر استفاده کنید.

نفوذ تونر ها به دلیل آبکی بودن از طریق منافذ پوست آسان بوده و آلودگی ها را از بین می برد. اگر شما از کرم پودر های پوشاننده با پوشانندگی بالا استفاده می کنید ، پس از از شستشو صورت با آب و مواد شوینده کمی تونر به پد پاک کننده آرایشی بزنید و با آن صورت خود را پاک کنید ، مشاهده خواهید کرد مقداری از کرم پودری که استفاده کرده اید روی پد قرار گرفته ، به همین خاطر هنگام استفاده از کرم پودر های سنگین ، صرفا شستشو با شوینده ها کافی نیست.


چه زمانی باید از تونر استفاده کنیم؟

بهتر است قبل از استفاده از محصولات آرایشی و برای ثابت ماندن آرایش از تونر استفاده کنید. برای اثر بخشی بیشتر تونر ، بهتر است بعد از یک دقیقه آن را با پد های آرایشی و یا با استفاده از ضربات ریز به صورت تونر را روی پوست صورت خود تثبیت کنید.تونر های عارضی ۱۰۰٪ طبیعی بوده و مناسب انواع پوست هستند و در سه مدل تونر گلاب ، تونر بهار نارنج و تونر اسطوخودوس با قیمت مناسب عرضه شده اند.


انواع تونر مناسب پوست های مختلف:

تونر ها در دو نوع مخصوص پوست چرب و مخصوص پوست خشک فرموله و ساخته می شوند. در تونر های پوست چرب معمولا از ترکیبات کنترل کننده چربی استفاده می شود. بنابراین تونر های مخصوص پوست چرب معمولا برای دور چشم مناسب نیستند ، مگر اینکه روی محصول نوشته شده باشد.

میسلار واتر ها و تونر های مخصوص پوست خشک معمولا حاوی ترکیباتی هستند که پوست را خشک نمی کنند. ار آن جا که حاوی ترکیبات نرم کننده پوست هستند ، معمولا برای دور چشم قابل استفاده اند ولی بهتر است بر روی محصول نوشته شده باشد که برای دور چشم مناسب است. 


مقایسه بین تونر و میسلار واتر

میسلار واتر چرب است زیرا از مولکول های روغنی ساخته شده است ، بنابراین پس از استفاده از آن ، پوست نیز چرب می شود و به دلیل همین ساختار چربی مانند است که میتواند آرایش را در خود حل کند. می توانید میسلار واتر را با مواد آرایش پاک کنی که حاوی الکل یا مواد مضر برای پوست هستند جایگزین کنید.

تونر اصلا چرب نیست. انواع مختلفی از تونر وجود دارد که برای هر نوع پوستی و هر نوع سلیقه ای سازگار است. بعد از پاک کردن آرایش خود از تونر استفاده کنید و بعد از تونر حتما از مرطوب کننده های پوست صورت استفاده کنید.

تونر ها اکثرا طبیعی هستند و می توان به دفعات در روتین پوستی از آن ها استفاده کرد ، اما از میسلار واتر ها بهتر است تنها برای پاک کردن آرایش استفاده کنید.


deferent toners


مراحل یک روتین پوستی اصولی :

ابتدا قبل از هز چیزی از میسلار واتر استفاده کنید.

  1. ۱- مقداری میسلار واتر روی یک پد پاک کننده پنبه ای آرایش بریزید و آن را روی صورت خود بکشید تا تمیز شود.
  2. ۲- صورت خود را با یک فیس واش بشویید ، مانند فیس واش های کامان
  3. ۳- سپس از یک تونر استفاده کنید و بعد از یک دقیق آن را روی پوست خود ماساژ دهید.
  4. ۴- بعد از تونر از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.


5
از
5
تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟
52
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
منبع :
bebeautiful
تگ ها :
ارسال دیدگاه
0 دیدگاه
قدیمیترین
جدیدترین
بیشترین موافق
بیشترین مخالف

مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا مطلب تستی از مجله زیبایی رزتسا

از جدیدترین مطالب از طریق ایمیل با خبر شوید
ثبت ایمیل
پربازدیدترین مطالب
تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟ چطور نوع پوست خودمان را تشخیص دهیم؟
فروشگاه آرایشی و بهداشتی
فروشگاه رزتسا برند های موجود دسته بندی محصولات درباره رزتسا تماس با رزتسا ثبت نام به عنوان فروشنده
رزتسا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
aparat logo
Copy Right 2020 | © All Rights Reserved - Rozetsa Group